8 metod, jak uvolnit stres do 5 minut

Žijeme v NEJSTRESOVĚJŠÍ době! – zní z jedné strany.

Hm. Opravdu?

Z druhé strany totiž slýcháme opak: Žijeme v NEJPOHODLNĚJŠÍ době!

Jak je možné, že doba nejvyššího blahobytu a největšího technologického pokroku lidstva se současně mohla zvrtnout v dobu stresovou?

Jak je možné, že lidský organismus zažívá stejné pocity boje o holé přežití jako pračlověk, který stanul zničehonic tváří v tvář mamutovi? Přece mamuti už vyhynuli! Jak to, že s nimi nevyhynuly i pudové stresy? Odkud se berou ti „mamuti“ v naší hlavě? Proč si myslíme, že zahyneme, jakmile přijdeme o dobře placenou práci, o milovaného partnera, o svůj majetek? Proč na nás arogantní šéf má stejný psychický účinek jako křik lva z metrové blízkosti?

O tom všem píšu v novém magazínu Jak funguje představivost, který vychází za pár dní a směřuje ke všem předplatitelům (členům programu FC Premium).

Dnes, v pravidelném článku určeném členům FC Klubu a právě FC Premium, se tedy budu věnovat návaznému kroku: JAK NALOŽIT S TÍM STRESEM? Jak se ho zbavit, jestliže víme, že při dlouhodobém působení nám nepomáhá, ale škodí? Co udělat například před tím arogantním šéfem i v jiných situacích, kdy nás přepadne úzkost a potřebujeme ji nějak (rychle) uvolnit?

Jestliže stres má kořeny v minulosti, mají kořeny v minulosti i způsoby, jak se stresem zacházet. Zajímá Vás výlet do historie, téměř až k pračlověku, potažmo ke starým moudrým civilizacím, jež se naučily stresu velmi rychle a efektivně zbavovat?

Ukážu Vám 8 metod, které si hned můžete zkusit na vlastní kůži. Nacvičte si je pro příští týden, třeba je v reálném životě budete potřebovat proti všem svým „mamutům“.

Pojďme si probrat jeden způsob za druhým:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde