Jak uzdravit zlomeninu srdce: 5 léků na zradu, která Tě vykolejila z cesty

„Je to jako…“ Nemohla najít ten správný příměr.

Nemusela. Dodnes mám ten pocit v sobě. Navíc to, jak se vzpamatovat ze zrady druhého, je vůbec nejčastější problém, který v diskrétní zóně řeším. Proto jsem ji doplnil sám:

„… jako žahnutí kopřivou.“

Vzhlédla ke mně a přikývla. „Přesně tak to bolí – jako když srdce šlehneš kopřivou.“

„Ano, bolí to. Ale…,“ vztyčil jsem ukazováček, „taky to léčí.“

Zkrátit proces

Na téma partnerských vztahů jsem napsal šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Už v ní varuji před zradou, sobeckým aktem, který zanechává trvalé stopy na tom, kdo je zrazen. On pak musí projít dlouhým procesem uzdravování (viz Lepení po zradě: Jak vrátit rozbitou skleničku do původního stavu), respektive odpojování (viz Případ Hamlet: Jak dlouho čekat, než se rozhodne být, či nebýt se mnou), a to komplikovanými fázemi bolesti, naštvanosti a lhostejnosti.

Dnes však odhlédnu od vztahu jako takového. Zaměřím se na člověka samotného. Čím ten, který byl zrazen, musí projít a proč? Jak může vědomě zkrátit fázi své vlastní bolesti, jež je v procesech emočního uzdravování a odpojování ta nejdelší? Jinak řečeno: Jak co nejméně trpět?

Ačkoli mě největší světový prodejce knih Amazon ocenil statusem Amazon Best-Selling Author, já jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi řeším to, co je trápí. Pro tento účel vznikla jak veřejná facebooková stránka, která má dnes více než 300 000 fanoušků, a hlavně diskrétní zóna, kde je mi možné pokládat osobní dotazy, na něž odpovídám každou středu ve speciálním živém vysílání v uzavřené facebookové skupině (více ZDE). Třikrát týdně pak pro členy FC Klubu a FC Premium píšu speciální článek na přání. Jako dnes.

Co tedy nejvíce pomáhá vyrovnat se s tím, čeho se na nás dopustili druzí?

Pojďme si to objasnit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde