Proč muži lžou a ženy jim věří

Když muž řekne „Miluji Tě“, žena si myslí: „On mě miluje.“

Když žena řekne „Miluji Tě“, muž si myslí: „Ona říká, že mě miluje.“

Dvě vložená slova, a co to udělá.

Proč jsou muži tak opatrní, pokud jde o vyjadřování citů?

A proč ženy slova, která slyší, berou rovnou jako fakta, která se dějí?

„Rozvádím se,“ řekne on. A ona má radost, že se on konečně rozvádí.

„Rozvádím se,“ řekne ona. A on je ostražitý, dokud nevidí důkaz.

Proč tomu tak je? Proč jsou ženy náchylnější věřit lžím? A proč někteří muži těch lží rádi zneužívají?

K čemu činy, když stačí slova?

Denně se na mě obrátí přibližně 300 párů nebo jedinců. To je v průměru jeden z každého tisíce fanoušků na Facebooku (aktuálně jich je přes 320 000). Jeden z tisíce, nic moc, řeknete si. Jenže 300 problémů denně je (krát 365 dní v roce) přes 100 000 problémů ročně.

Často mě oslovují obě strany téhož problému, aniž o tom ta druhá ví. Jako nedávno:

Ženatý muž roky lže své milence, že se rozvede. Vím to, mně to přiznává. Vymyslel si příběh o manželce, která mu nerozumí (zatímco Ty, milenko, ano, ach), se kterou už nechce být (kdežto s Tebou, milenko, ano, ach), kterou ale bohužel teď nejde opustit, protože je chvíli nemocná, pak zase nebezpečná manipulátorka, pak zase psychicky zlomená, na sebevraždu, pak zase jsou tu děti, které zpočátku jsou malé a nepochopily by to, a nyní jsou zase velké a nepřijaly by to…

Své představivosti se až chechtá.

Oslovil mě, protože už není šťastný. Milenka se mu za ty roky okoukala, přejedla, znechutila a už ji nechce. Ale neví, jak ji opustit tak, aby to unesla. Aby se mu nemstila. Aby nešla za manželkou a… Když muž domýšlí, co všechno by milenka mohla provést, už se své představivosti nechechtá. Jeho košatá fantazie si teď vybírá svou daň. Ví, že by ho milenka mohla zničit. Jako on ničí ji.

I ta jeho milenka za mnou přišla. Bezelstně věří, že ji muž miluje a že se rozvede. Přece jí to řekl. Přece to ona cítí. A ženu instinkt neklame. Nebo?

Cosi jí totiž současně říká, že by něco měla změnit. Že možná jen čeká na Godota (psychologický termín, více v článku Jak přestat čekat na Godota aneb 3 kroky pro návrat zdravého rozumu tam, kde nás tíží nezdravé emoce). Že jí život protéká mezi prsty. Už roky – co když marně?

„Proč jí lžete?“ zeptal jsem se ho.

„Protože vidím, že slova stačí. Ona zůstává, i když nepřicházejí činy. Proč bych se měl mořit s činy, když slova stačí?“

„Protože mu věříte?“ zeptal jsem se jí.

„Protože vím, že to, co slibuje, že přece logické udělat, pokud mě miluje.“

„A co když Vám lže i v tom, že Vás miluje?“ dodal jsem.

Na téma partnerských vztahů jsem napsal už šest knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, se stala bestsellerem dokonce v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Ověnčili mě statusem Amazon Best-Selling Author, a přitom více než na autorství mi záleží na pomoci. Aby lidé jeden druhého pochopili. Aby si uvědomili, co od sebe mohou očekávat. A kdy už ztrácejí čas v nekompatibilním, mrtvém vztahu. Proto jsem vytvořil klubovou zónu pro sdílení Vašich příběhů a zkušeností. Proto píšu třikrát týdně speciální články na Vaše přání. Jako dnes.

Proč tolik žen cítí, že pomalu není muž, kterému by se dalo důvěřovat?

Proč tolik mužů pořád považuje za výhodné raději lhát než jednat?

Proč se tolik mužů v lásce dokáže chovat jako bez srdce a tolik žen jako bez rozumu?

Objasněme si tento fenomén z pohledu biologie i psychologie:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

The post Proč muži lžou a ženy jim věří first appeared on FirstClass.cz.